Σχολική χρονιά 2014-2015

Οι εκδρομές μας

Εκδρομή της ΣΤ' τάξης στο Αττικό Ζωολογικό Πάρκο

Πρωτομαγιά 2015

Ο Μάιος, έφτασε στο σχολείο μας, όμορφος και πολύχρωμος, με στεφάνια , λουλούδια και πεταλούδες, που κατασκεύασαν, οι μαθητές, όλων των τάξεων .

Κατασκευές για το Πάσχα

Οι μαθητές του Δ2 τμήματος του σχολείου, κατασκεύασαν στην τάξη τους, με την καθοδήγηση και την βοήθεια της δασκάλας τους, κ. Βουρτσάνη Σοφίας, πασχαλιάτικες λαμπάδες.

Πέταγμα χαρταετού 2015

Ένας μικρός εκπαιδευτικός περίπατος, στο γήπεδο της πόλης, έδωσε την ευκαιρία στους μαθητές του σχολείου, να πετάξουν, τον χαρταετό, που είχαν κατασκευάσει, στις πολιτιστικές εκδηλώσεις του σχολείου, με αφορμή, την γιορτή της Αποκριάς.

Εκδηλώσεις Αποκριάς 2015

Κοπή πίτας 2015

Σχολική χρονιά 2013-2014

Διαγωνισμός ποίησης και ζωγραφικής

Θεατρική παράσταση για τη διατροφή

Κρυμμένος Θησαυρός

Την Παρασκευή 28-2-2014, οι μαθητές του σχολείου, στα πλαίσια των δραστηριοτήτων για το μάθημα της Ευέλικτης ζώνης και με αφορμή τη γιορτή της Αποκριάς, έπαιξαν το παιχνίδι του κρυμμένου θησαυρού και κατασκεύασαν χαρταετό, με τη βοήθεια του κ. Κονταλή Διονύσιου, πατέρα μαθητή της Δ΄ τάξης.

Σχολική χρονιά 2012-2013

Τσικνοπέμπτη