Νέο Δ.Σ. Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων
Δημ. Σχ. Ανδραβίδας: «Η Αγία Σοφία»

Στις 29-10-2014, πραγματοποιήθηκαν αρχαιρεσίες, για την ανάδειξη, νέου Δ.Σ., του συλλόγου γονέων και κηδεμόνων του σχολείου μας.
Το νέο Δ.Σ., απαρτίζεται, από τους :

Πρόεδρος: Λούρμπα Αγγελική
Αντιπρόεδρος: Παπαγιαννακόπουλος Δημήτριος
Γραμματέας: Βαρβαρέσου Φωτεινή
Ταμίας: Γούργουρας Σπυρίδων
Μέλη: Μποβολέτης Διονύσιος, Ζωγοπούλου Δήμητρα, Μουλά Ανδριάνα

Σύνθεση προηγούμενου συλλόγου

ΔΡΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ

ΤΣΙΚΝΟΠΕΜΠΤΗ 2015

Όπως κάθε χρόνο, έτσι και φέτος, την ημέρα της Τσικνοπέμπτης, το Δ.Σ. του συλλόγου γονέων και κηδεμόνων, τήρησε το έθιμο του τσικνίσματος, για τους μαθητές του σχολείου μας. Από το πρωί, στο προαύλιο του σχολείου, είχαν στηθεί ψησταριές. Οι μαθητές, μασκαρεμένοι, απόλαυσαν ζεστά σουβλάκια, χόρεψαν αποκριάτικα τραγούδια, ενώ τα τμήματα της Ε΄ και Στ΄, παρουσίασαν στους συμμαθητές τους, χορογραφίες, που είχαν ετοιμάσει μόνοι τους, για τη συγκεκριμένη ημέρα.

Με αφορμή τη γιορτή της Τσικνοπέμπτης, οι μαθητές των τμημάτων Δ1 και Δ2, κατασκεύασαν στις τάξεις τους, το δέντρο της Αποκριάς και μάσκες αποκριάτικες, με μορφές ζώων.

23/11/2014:

Tο Δ.Σ., του συλλόγου γονέων και κηδεμόνων του σχολείου μας, μαζί με γονείς και μαθητές του σχολείου, που ανταποκρίθηκαν στην πρόσκληση- κάλεσμά του, πραγματοποίησε εργασίες καθαρισμού, του περιβάλλοντος πεζοδρομίου του σχολείου, καθώς , και του χώρου του μνημείου της Αγια – Σοφιάς. Ήταν μία αξιέπαινη προσπάθεια, που σκοπό είχε να ευαισθητοποιήσει τους κατοίκους της πόλης, για την αξία του εθελοντισμού, για τη δύναμη της προσφοράς, καθώς και τα μηνύματα αγωγής, που εκπέμπουν τέτοιου είδους δράσεις, για τους μαθητές του σχολείου, αλλά και τους νέους κατοίκους της πόλης.